archive-us.com » US » O » OKWA.US

Total: 142

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • OKWA - Calendar
    Rougher Wrestling 67 Dennis Caleb Locust Grove Pirate Wrestling 67 Hurt Blake TEAM TULSA 67 Leach Carson Bartlesville Wrestling Club 67 Sofian Cooper Barnsdall 67 Vaughn Zane Mcalester Wrestling 67 Xiong Rich Rogers Iron Wrestling 70 Bowers Luke Unlimited Takedown Club 70 Chandler Teyton Grove Takedown Club 70 Lewis Zayne Rogers Iron Wrestling 70 Thomas Peyton Locust Grove Pirate Wrestling 73 Cannon Preston Warner Eagle Wrestling Club 73 Edmonds Kade Locust Grove Pirate Wrestling 73 Flynn Connor Vian Wolverine Wrestling 73 Grusing Micah FYWC Rhinos 73 Hicks Colton Durant Lions 73 LaPrairie Christopher Vinita Kids Wrestling 73 Rodriguez Gabriel Wagoner Takedown Club 76 Chavez Taij Salina Wrestling Club SWC 76 Hall William Rogers Iron Wrestling 76 Morrison Waylen Owasso Wrestling Club 76 Roberts Brock Coweta Takedown Club 76 Schuermann John Pawnee Black Bear Wrestling 80 Blackburn Coy Sallisaw Takedown Club 80 Morgan Gavin Spiro Bulldogs 80 Steel Bryce Wagoner Takedown Club 80 Truesdale Jackson Perkins 80 Vinson Ty Warner Eagle Wrestling Club 80 Wilson Erik Barnsdall 85 carter kenneth Wilburton Takedown Club 85 Cole Keyton Wagoner Takedown Club 85 Edwards Witt Pawhuska 85 Hammons Jack Jenks Youth Wrestling 85 Herbert Chad Owasso Wrestling Club 85 Jeffords Ethan Bixby Wrestling Club 85 McKay Andrew Warner Eagle Wrestling Club 85 Thompson Brenyn Vinita Kids Wrestling 90 LOPEZ ANTHONY Fayetteville Wild Hog Wrestling 100 Allen Dylan Vinita Kids Wrestling 100 Ball Hudson Iron Deuces Wrestling Club 100 Braswell Cameron Claremore Wrestling Club 100 Richardson Sawyer Vinita Kids Wrestling 100 Thornburg Colby Vian Wolverine Wrestling 100 Wilkins Jack Salina Wrestling Club SWC 110 Montes Eddie FYWC Rhinos 110 Stout Gavin Locust Grove Pirate Wrestling 110 Young Jarod Cardinal Wrestling Club 120 Kidd Tyler Bearcat Wrestling 120 Mahoney Sean Vinita Kids Wrestling 120 Parks Carson Warner Eagle Wrestling Club 120 Whitley Marcus Stilwell Youth Wrestling 131 Cowan Noah Locust Grove Pirate Wrestling 131 Robinson Justin Coweta Takedown Club HWT Gold Brock Iron Deuces Wrestling Club Div IV 64 Abbott Dylan Sperry Elementary Wrestling Club 64 Curtis Canyon Cardinal Wrestling Club 64 Encinas Keynon Pryor Elementary Wrestling 64 Ireland Austin Bentonville Wrestling Academy 64 Patton Matthew Sperry Elementary Wrestling Club 64 Peach James Salina Wrestling Club SWC 64 Shelton James Sperry Elementary Wrestling Club 67 FLOYD GRANT Inola Wrestling 67 Foutch Atchley Lane Locust Grove Pirate Wrestling 67 Vaughn Zane Mcalester Wrestling 70 Berry Kolton Fort Gibson Tiger wrestling 70 Bowers Luke Unlimited Takedown Club 70 Ireland Jamon Bentonville Wrestling Academy 70 Slagle Sam Blue T Xtreme 70 Thomas Peyton Locust Grove Pirate Wrestling 70 Wilson Audie FYWC Rhinos 73 Agee Ryker Blackwell Wrestling Club 73 Edmonds Kade Locust Grove Pirate Wrestling 73 Flynn Connor Vian Wolverine Wrestling 76 Carney Silas Owasso Wrestling Club 76 Chavez Taij Salina Wrestling Club SWC 80 Britt II Tom Pawnee Black Bear Wrestling 80 Phelan Brandt Salina Wrestling Club SWC 80 Prince Zach Vinita Kids Wrestling 80 Vinson Ty Warner Eagle Wrestling Club 84 Arey Hannah Salina Wrestling Club SWC 84 Fitzpatrick Hunter Coweta Takedown Club 84 Gesell Joshua Grove

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_viewentries.asp?tid=419 (2016-02-17)
    Open archived version from archive


  • OKWA - Calendar
    00 p m 7 30 p m Saturday 6 00 a m 7 30 a m Weigh in Location Norman High School Gym Contact Information Tournament Director Name Shannon Huntley Phone Number 405 255 6398 Email Address normangrappling gmail com Additional Contact Name Carl Lancaster Phone Number 405 823 9168 Email Address Additional Information DIVISION V IS OPEN DIVISIONS I IV ARE NOVICE Session 1 Div I III V Session

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_quickinfo.asp?tid=371 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    Sanchez Tony OKC Warriors 58 VAUGHN CASH Lexington TDC 58 Wheeler Mason Anadarko 61 Applebee Kendrick Ethan Woodward Ryse Wrestling 61 Brotherton Jonah Team PC 61 Faulkner A J OKC Warriors 61 Hessler Kane Putnam City North Youth Wrestling 61 Howard Jude Pauls Valley Pinners 61 Jansing Cameron StandFast Wrestling 61 Karr Tyger Midwest City Little Bombers 61 Kizer Dimitri Del City 61 Maynes Cade Norman Grappling Club 61 Milburn Kelton Newcastle Youth Wrestling 61 Patterson Kingston Pauls Valley Pinners 61 Smith Logan Anadarko 61 STOCKDALE JESSE Lexington TDC 61 Wiyninger Dane OKC Warriors 64 Alexander Paden Putnam City North Youth Wrestling 64 Gray Sonny Ironman Wrestling 64 Hardoin Grady Sulphur 64 Harrison Anthony Anadarko 64 Matanane Masyn Norman Grappling Club 64 Nave Toby Newcastle Youth Wrestling 64 Ooton Kannon Jr Patriots 64 Richards Jasmine Moore Lions 64 Roberts Ryder Pauls Valley Pinners 64 Scott Kinser Norman Grappling Club 64 Slover Jensen Fort Gibson Tiger wrestling 64 Williams Dayson OKC Warriors 67 Bates Connor Carl Albert Little League 67 Besabe Trevor Midwest City Little Bombers 67 Brooks Yoseph Thundercats 67 Burcum Weston Anadarko 67 Cole John Norman Grappling Club 67 Day Riley Putnam City North Youth Wrestling 67 Johnson Max Norman Grappling Club 67 Jones Jerrimiah Davis Youth Wrestling 67 Lowe Tyeon Moore Lions 67 Russell Lincoln McLoud 67 Stack Nathen Noble TakeDown Club 70 Frick Landyn Norman Grappling Club 70 Garmon Iain Norman Grappling Club 70 Reed Ryan Pauls Valley Pinners 70 Salazar Arian Putnam City North Youth Wrestling 70 Serrano Benjamin Broken Bow Youth Wrestling 70 Thurmond Rowdy Del City 75 Anderson Peyton Norman Grappling Club 75 Bird Zack StandFast Wrestling 75 Brown Tucker Newcastle Youth Wrestling 75 Cole Aliah Newcastle Youth Wrestling 75 Gomez camargo Julian Putnam City North Youth Wrestling 75 Hayden Noah Midwest City Little Bombers 75 Henry Jonathon Ironman Wrestling 75 Kennedy Coalten Sulphur 75 Kilpatrick Jantzen Anadarko 75 Meddock Bladen Broken Bow Youth Wrestling 75 Preston Baylor Bethel 75 Smith Cameron OKC Warriors 75 Sturgill Waylon Bethel 75 Wiyninger Dalton OKC Warriors 83 Abdeslami Faysal Moore Lions 83 Alexander Braxten Anadarko 83 Cole Larry Norman Grappling Club 83 Combs Preston Noble TakeDown Club 83 Deakins Kyler Piedmont 83 Duncan Jayden Bridge Creek Bobcats 83 Eden Kaiden Anadarko 83 Ellis Adrian Anadarko 83 Fraqua Isaiah Anadarko 83 Johnson Thomas Bridge Creek Bobcats 83 Jones Damonta StandFast Wrestling 83 McLaughlin Nathan Norman Grappling Club 90 Bearbow Kyleigh Anadarko 90 Fincher Levi Lexington TDC 90 Lindsey Redmond Norman Grappling Club 90 Lopez Hannah Moore Lions 90 Montgomery Chance Noble TakeDown Club 90 Moser Zane Anadarko 90 Rogers Landon Putnam City North Youth Wrestling 105 Evans Carson Madill 105 Jones Damarion StandFast Wrestling 105 Luna Lorenzo OKC Warriors 105 McDaniel Shad Bridge Creek Bobcats 105 Riley Aaron Heritage Hall Chargers 105 Sheilds Dustin OKC Warriors HWT Baker Wyatt Moore Lions HWT BAKER GUNNAR Lexington TDC HWT Douglas Brandon Madill HWT Gambill Garret Bethel HWT Guinn Asher Moore Lions HWT Orquiz Antonio OKC Warriors Div III 55 Hand

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_viewentries.asp?tid=371 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    Simmons Fieldhouse El Reno Entry Deadline 1 21 2016 View Entries Available 8 24 2015 Schedule Information Tournament Start Date 1 23 2016 Number of Days 1 Wrestling begins 9 am Weigh in Time s Friday Jan 22nd 6 7 pm Saturday Jan 23rd 6 7 30 am Weigh in Location Jenks Simmons Fieldhouse El Reno OK Contact Information Tournament Director Name Brandon Bosler Phone Number 405 618 1216 Email

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_quickinfo.asp?tid=372 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    WORX 58 Cardenas Tristan Clinton Youth Wrestling 58 Crowe Hunter Woodward 58 Johnson Caber Clinton Youth Wrestling 58 Phipps Nate Perkins 58 RAINES CRUZ Lexington TDC 61 Eckiwaudah Major El Reno 61 Knighten Tahrique Putnam City North Youth Wrestling 61 Larson Brady Del City 61 MULLINGS KOLTON El Reno 61 Podest Jaxon Division Bell 61 Sanders Chi TEAM WORX 61 Stapleton Cash Clinton Youth Wrestling 64 Alsept Zane El Reno 64 Brady Isaah Blaine County Grapplers 64 Fuston Jayden Piedmont 64 Knight Mason Putnam City North Youth Wrestling 64 Peralta Rylan Geary 64 Woods Anessa Blaine County Grapplers 67 Baeza Jessiah Woodward Ryse Wrestling 67 Brooks James Yukon Youth Wrestling 67 Johnson Zylan Division Bell 67 McDow Solomon Clinton Youth Wrestling 67 Perez Ayden Blaine County Grapplers 70 Mitchell Ian Piedmont 75 Blackburn Jackson Piedmont 75 Long Ryker Blaine County Grapplers 83 Chavez Jonethan Zoo Elite 83 Lorne Malachi Clinton Youth Wrestling 83 Reyes Cash Yukon Youth Wrestling 83 Sam Aden Yukon Youth Wrestling 83 Shipley Michael MJ Yukon Youth Wrestling 90 Aton Riddick Guymon Wrestling Club 90 BROOKTER TYSON Clinton Youth Wrestling 90 Cardosa Carlos Geary 105 Dougherty McKinsey Oilfield Grapplers 105 Graham Chase Division Bell 105 Hinkle Ricky Putnam City North Youth Wrestling 105 Mc Anally Gunner Oilfield Grapplers 105 Moore Jacoby Cordell 105 Spottedwolf Larynz Clinton Youth Wrestling 105 Todd Thomas Clinton Youth Wrestling HWT Lindsey Samuel Cordell HWT Phipps Sy Jr Patriots Div III 52 Aguirre Julio Woodward 52 Merriman Kaden Division Bell 55 Baker Diesel El Reno 55 Burns Cadyn Perkins 55 Cox Dakota Blaine County Grapplers 55 Johnson Caber Clinton Youth Wrestling 58 Copeland Cael Pauls Valley Pinners 61 BERMEA CHRISTIAN Clinton Youth Wrestling 61 GONZALEZ NIKO El Reno 61 MULLINGS KOLTON El Reno 64 Auwen Drew Division Bell 64 Burns Rachel Perkins 64 Fish Kelton Oilfield Grapplers 64 Fuston Jayden Piedmont 64 Garcia Chris Blaine County Grapplers 64 Shipley Haden Yukon Youth Wrestling 67 Baeza Jessiah Woodward Ryse Wrestling 67 Earwood Conner Division Bell 67 Haney James Woodward 67 Mason Corey Burns Flat Renegade Eagles 67 McDow Isaiah Clinton Youth Wrestling 70 Finley Gavin Jr Patriots 70 Miller Kasen Division Bell 70 Mitchell Ian Piedmont 70 Todd Austin Putnam City North Youth Wrestling 76 Blackburn Jackson Piedmont 76 Flaherty Hayden Putnam City North Youth Wrestling 76 Gober Grant Division Bell 76 Lavi Austin Edmond Generals Wrestling Club 76 McBride Kevin Del City 76 Olguin Cole Bellator Pro Deus 76 Podest Jordan Division Bell 76 Tur Austen Yukon Youth Wrestling 76 Widger Dax Elgin Grapplers 80 Anglley Jack Elgin Grapplers 80 Baker Adyson Oilfield Grapplers 80 Black Kyle Blaine County Grapplers 80 Davidson Spencer Geary 80 Dougherty Brayden Oilfield Grapplers 80 Gavornik Trenton El Reno 80 Lesperance Grady El Reno 80 McLaren Logan Putnam City North Youth Wrestling 80 Phipps Seoni Jr Patriots 80 Stone Julian Division Bell 80 Truesdale Jackson Perkins 85 Black Kiah Blaine County Grapplers 85 Gooch Ryan Putnam City North Youth Wrestling 85 MUSICK ALEXANDER Clinton Youth Wrestling 85 Phipps

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_viewentries.asp?tid=372 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    Location WILL ROGERS HS Entry Deadline 1 20 2016 View Entries Available 1 21 2016 Schedule Information Tournament Start Date 1 23 2016 Number of Days 1 Wrestling begins Weigh in Time s Weigh in Location Contact Information Tournament Director Name KYLE MCGILL Phone Number Email Address Additional Contact Name Phone Number Email Address Additional Information Remote weigh ins Locust Grove HS Grove HS Inola HS Sallissaw Middle School 2101

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_quickinfo.asp?tid=421 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    64 Patzack Denver Wilburton Takedown Club 64 Seawright Dylan Cardinal Wrestling Club 64 walden blade Muskogee Rougher Wrestling 67 Blevins Aaron Salina Wrestling Club SWC 67 Collinsworth Tucker Coweta Takedown Club 67 Dennis Caleb Locust Grove Pirate Wrestling 67 Gates Ezra Grove Takedown Club 67 Sofian Cooper Barnsdall 67 Vaughn Zane Mcalester Wrestling 67 Weller Max TEAM TULSA 70 Bowers Luke Unlimited Takedown Club 70 Flynn Connor Vian Wolverine Wrestling 70 Griffin Korey Glenpool Warriors 70 Jernegan Josey Sperry Elementary Wrestling Club 70 Kegley Bryce Pryor Elementary Wrestling 70 Penn Jarrett Chandler Takedown Club 70 Perciful Braden Team PC 70 Rhoten Jace Jenks Youth Wrestling 70 Spotwood Destin Pin King all stars 70 Thomas Peyton Locust Grove Pirate Wrestling 73 Henley Rye Chandler Takedown Club 73 LaPrairie Christopher Vinita Kids Wrestling 73 Millarr Zachary Vinita Kids Wrestling 73 Rios Gabriel Berryhill Wrestling 73 Rodriguez Gabriel Wagoner Takedown Club 73 Smith Gage Berryhill Wrestling 73 Tabor Kyler Berryhill Wrestling 73 washington Omar Pin King all stars 76 Broehl II Jon TEAM TULSA 76 Chavez Taij Salina Wrestling Club SWC 76 Johnson Javion TEAM TULSA 76 Kaiser Colton R A W 76 Keaton Logan Iron Deuces Wrestling Club 76 Martinez Conner Salina Wrestling Club SWC 76 McGill Waylon Barnsdall 76 Roberts Brock Coweta Takedown Club 76 Roberts Noah Pawnee Black Bear Wrestling 76 Schuermann John Pawnee Black Bear Wrestling 76 Verner Kerry Pin King all stars 80 Benham Brady Cardinal Wrestling Club 80 Gruenwald Chance R A W 80 Massie Chase Chandler Takedown Club 80 Morgan Gavin Spiro Bulldogs 80 Porter Jones Caiden Barnsdall 80 Sims Cade Bentonville Wrestling Academy 80 Steel Bryce Wagoner Takedown Club 80 Turner Jaxon Vinita Kids Wrestling 80 Warnock Jacob Pawnee Black Bear Wrestling 80 Watson Garrett caney wrestling club 85 carter kenneth Wilburton Takedown Club 85 Hammons Jack Jenks Youth Wrestling 85 Johnson Ithyan Rider Wrestling 85 King Astin caney wrestling club 85 Lund Kevin Glenpool Warriors 85 McCoy Ali Blue T Xtreme 90 Brookover Camden TEAM TULSA 90 Cook Jacob Sperry Elementary Wrestling Club 90 Johnson aryn Pin King all stars 90 Pollard Caden Sallisaw Takedown Club 100 Ball Hudson Iron Deuces Wrestling Club 100 Ballinger Ezra NOAH 100 Braswell Cameron Claremore Wrestling Club 100 Brooks Luke Poteau Youth Wrestling 100 Crisp Patrick Pin King all stars 100 Gray Brunk Pryor Elementary Wrestling 100 Kaiser Cade R A W 100 Nelson Braydon Glenpool Warriors 100 Thomas Joe JB Morrison 100 Wilkins Jack Salina Wrestling Club SWC 110 Allred Jace Morris Eagles Wrestling Club 110 Cole Trenton Glenpool Warriors 110 Derwin Alex Iron Deuces Wrestling Club 110 Jackson Tyrel Iron Deuces Wrestling Club 110 Pearson Caleb Iron Deuces Wrestling Club 110 Taylor Jackson Iron Deuces Wrestling Club 110 Young Jarod Cardinal Wrestling Club 120 Cruz Nicolas Vian Wolverine Wrestling 120 Flores Noah Sallisaw Takedown Club 120 Garcia Roman Wagoner Takedown Club 120 Raglin Blake Pryor Elementary Wrestling 120 Wilson Landon Chandler Takedown Club 131 Cowan Noah Locust Grove Pirate Wrestling 131 Robinson Justin Coweta Takedown Club

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_viewentries.asp?tid=421 (2016-02-17)
    Open archived version from archive

  • OKWA - Calendar
    Tournament Location WILL ROGER HIGH SCHOOL Entry Deadline 1 20 2016 View Entries Available 1 21 2016 Schedule Information Tournament Start Date 1 23 2016 Number of Days 1 Wrestling begins Weigh in Time s Weigh in Location Contact Information Tournament Director Name Phone Number Email Address Additional Contact Name Phone Number Email Address Additional Information Remote weigh ins Locust Grove HS Grove HS Inola HS Sallissaw Middle School 2101

    Original URL path: http://okwa.us/calendar_quickinfo.asp?tid=445 (2016-02-17)
    Open archived version from archive